Fotograf ślubny Giżycko | Agnieszka & Daniel

Agnieszka & Daniel

Fotograf ślubny Giżycko

Fotograf ślubny Giżycko. Ślub Agnieszki i Daniela odbył się na początku Września. Fotografowanie ślubów o tej porze roku to czysta przyjemność nie tylko dla obsługi, ale również PM oraz zaproszonych gości. Pogoda podczas wesela ma znaczący wpływ na atmosferę całego wydarzenia. Po kilku latach mogę stwierdzić, że wrzesień to jeden z najlepszych terminów na organizację wesela.Przygotowania Agnieszki odbyły się w domu jej rodziców i już na początku spotkania wiedziałem, że atmosfera będzie luźna. W pracy fotografa ślubnego kontakt z PM jest bardzo istotnym elementem mającym wpływ na jakość materiału. Ślub jest jednym z bardziej stresujących wydarzeń i nie sposób się do niego przygotować. Tak naprawdę, jeśli nie było się świadkiem na weselu to trudno cokolwiek jest się dowiedzieć. Dlatego ze swojej strony staram się czasem rozluźniać atmosferę a czasem spotykam się z PM i opowiadam im po kolei jak to będzie wyglądało. W większości przypadków wpływa to bardzo pozytywnie na ich wyobrażenie. Ja sam staram się pracować subtelnie i nieinwazyjnie, aby być raczej obserwatorem całego wydarzenia niż reżyserem.

Podczas naszego spotkania zasugerowałem Agnieszce i Danielowi, aby zmienili kościół, w którym mieli brać ślub. Nie dlatego że mam na pieńku z księdzem owej parafii, ale ze względu na estetykę. Ten ksiądz jest bardzo w porządku i czasami słyszę jak sam odradza przeszłym PM organizowania ślubów w tym kościele ze względu na estetykę. I jak to sam stwierdził „w tym kościele organizuje się więcej pogrzebów niż ślubów” Ten kościół jest bardzo stary i dawno nikt nie przeprowadzał tam gruntownego remontu. Koniec końców zdecydowali się zorganizować ślub w parafii, do której należy Daniel.

Ślub odbył się w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pozezdrzu 15km od Giżycka. Dziś wiem, że był to dobry wybór. Przynajmniej, jeśli chodzi o estetykę zdjęć. W kościele, w którym planowali się pobrać nie potrafiłbym uzyskać tak jasnych tonów.

 

fotograf ślubny Giżycko
fotograf giżycko
fotograf ślubny giżycko

Z racji tego ze Daniel pracuje w służbach mundurowych koledzy z pracy zorganizowali Szpaler.  Szpaler nadaje całemu wydarzeniu dostojności nawet kiedy aura na dworze nie jest sprzyjająca. Po ceremonii zaczęła padać lekka Mżawka, ale Młodzi zdecydowali, że podziękowania i tak odbędą się przed kościołem.Pod względem estetycznym życzenia pod kościołem są lepszym rozwiązaniem niż np. na sali. Czasem zdarza się, że znajomi którzy nie są zaproszeni na wesele również uczestniczą w ceremonii zaślubin i chcą złożyć życzenia PM.

giżycko fotograf na wesele

Sala weselna Jakub. Wesele odbyło się w małej miejscowości Kruklanki położonej 10km od Giżycka. Spokojne miejsce w lesie z dala od głównej drogi. Klimatyczna karczma, która jest w stanie pomieścić 250 osób posiadająca również bazę noclegową na 200 osób jest pod tym względem chętnie wybieraną lokalizacją do organizowania wesel. Jedynym mankamentem, który dostrzegłem jest brak klimatyzacji na sali co może nie stanowi aż tak dużego problemu, ale w okresie letnim wszechobecne meszki zalegające na słodkim stole nie są już tak dobrze postrzegane. Bardzo podoba mi się to miejsce i ma w sobie wiele potencjału. To jedno z niewielu miejsc na mazurach do organizacji wesela w stylu rustykalnym który jest coraz chętniej wybierany.

sala weselna jakub

Pierwszy taniec dla wielu ludzi jest po prostu odhaczeniem ślubnego „must have” ale nie w przypadku Daniela i Agnieszki. To co mnie urzekło w ich pierwszym tańcu to pewność siebie oraz kontakt wzrokowy który stale utrzymywali między sobą. Zawsze zwracam uwagę na ten szczegół. Ludzie pewni siebie zawsze wychodzą na zdjęciach lepiej niż nieśmiali.

Fotograf ślubny Giżycko

sprawdź wolny termin

Comments are closed.